fbpx

Vendi fqinj goditet nga tërmetet e njëpasnjëshme

Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm, në Nisyros në Greqi, raporotn Koha.net.

Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinë e ka raportuar si një tërmet të “fortë” këtë të sotmin, i cili është pasuar edhe nga dy lëkundje tjera me 4.7 dhe 4.1 të shkallës Rihter.

Epiqendra u shënua 22 kilometra në jug-perëndim të qytetit Nisyros.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button