fbpx

RMV, dy persona me COVID-19 kanë ndërruar jetë, vazhdon rritja e rasteve ditore të infektimeve

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 74 raste të reja me COVID-19 nga 4.582 te testuar, 17 pacientë janë shëruar, ndërkaq 2 të tjerë kanë ndërruar jetë. Prej fillimit të pandemisë në RMV gjithsej janë regjistruar 156.299 të infektuar, prej të cilëve 150.350 janë shëruar, 5.493 kanë ndërruar jetë, ndërkaq për momentin ka 456 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë dy persona nga Shkupi dhe Kërçova në moshë mbi 60-vjeç”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 16
 • Tetovë 15
 • Kumanovë 9
 • Gostivar 7
 • Manastir 6
 • Kërçovë 5
 • Dibër 4
 • Strumicë 3
 • Prilep 2
 • Shtip 2
 • Sveti Nikole 2
 • Ohër 1
 • Gjevgjeli 1
 • Radoivsh 1
 • Berovë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 8
 • Tetovë 5
 • Kumanovë 2
 • Kërçovë 1
 • Kavadar 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

Qyteti Numri i përgjithshëm Aktiv
Shkup 68874 146
Kumanovë 8936 52
Prilep 8340 12
Tetovë 7426 116
Manastir 6327 17
Veles 5479 5
Gostivar 5219 30
Kavadar 5157 1
Ohër 5027 8
Shtip 4966 5
Strumicë 4137 11
Strugë 2986 5
Koçan 2799 6
Kërçovë 2614 13
Gjevgjeli 2197 2
Negotinë 2184 0
Sveti Nikole 1528 3
Resnjë 1234 0
Kriva Pallankë 1227 0
Radovish 1164 3
Berovë 1033 1
Dellçevë 974 1
Dibër 959 15
Vinicë 886 0
Probishtip 789 0
Vallandovë 671 4
Bogdanci 494 0
Krushevë 490 0
Demir Hisar 400 0
Demir Kapi 396 0
Kratovë 377 0
Makedonski Brod 359 0
Pehçevë 269 0
Makedonska Kamenica 249 0
Dojran 132 0
Total 156299  456 

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button