fbpx

Shoqata “Në biçikletë” sonte aktivitet në nder të çiklistit që u godit për vdekje në vendkalimin për këmbësor

Shoqata joformale për çiklizëm urban “Në biçikletë” sot në periudhën mes 21:10 dhe 21:30 do të vendosë biçikletë të bardhë në lokacionin ku Bilall Lamallari përderisa i ngiste biçikletës, humbi jetën pas aksidentit, në të cilin ai u godit nga një djalë 20 vjeçar me shpejtësi mbi të lejuarën në vendkalimin për këmbësor, transmeton Portalb.mk.

“Në nder të tij, do të vendoset një biçikletë e bardhë për përkujtim të institucioneve të cilat mundeshin ta parandalojnë këtë aksident, por edhe në kujtim në Bilallit”, thuhet në njoftimin e kësaj shoqate.

Aktivitete do të mbahet në vendkalimin për këmbësor në bulevardin Koço Racin.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button