fbpx

Gjendja me Covid – 19 në RMV: Në 24 orët e fundit janë shënuar 15 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informoi se, gjatë 24 orëve të fundit, nga 2.550 testimet e bëra, janë shënuar 15 raste të reja me Covid – 19, 6 pacientë janë shëruar dhe nuk është shënuar asnjë viktimë. Numri i personave të diagnostifikuar me Covid – 19 që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 155.965, numri i të shëruarve 150.243 i të vdekurve 5.488, ndërsa momentalisht ka 234 raste aktive, transmeton Portalb.mk.

Rastet e reja:

 • Shkup – 10
 • Kumanovë – 2
 • Dibër – 2
 • Tetove – 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkup – 5
 • Tetove – 1

Rastet aktive:

 • Shkup – 68777, Aktive 92
 • Kumanovë –  8895, Aktive 17
 • Prilep –  8328, Aktive 1
 • Tetove –  7344, Aktive 74
 • Manastir – 6310, Aktive 2
 • Veles – 5474, Aktive 0
 • Gostivar – 5199, Aktive 16
 • Kavadar –  5156, Aktive 1
 • Ohër –  5023, Aktive 4
 • Shtip –  4963, Aktive 3
 • Strumicë –  4126, Aktive 3
 • Strugë –  2985, Aktive 4
 • Koçan –  2794, Aktive 2
 • Kërçovë – 2604, Aktive 7
 • Gjevgjeli –  2196, Aktive 1
 • Negotinë –  2184, Aktive 0
 • Sveti Nikollë –  1525, Aktive 1
 • Resnjë – 1234, Aktive 0
 • Kriva Pallankë –  1227, Aktive 0
 • Radovish –  1161, Aktive 0
 • Berovë –  1032, Aktive 1
 • Dellçevë –  973, Aktive 0
 • Dibër –  947, Aktive 5
 • Vinicë – 886, Aktive 0
 • Probishtip –  789, Aktive 0
 • Vallandovë –  667, Aktive 0
 • Bogdancë – 494, Aktive 0
 • Krushevë – 490, Aktive 0
 • Demir Hisar –  400, Aktive 0
 • Demir Kapi –  396, Aktive 0
 • Kratovë –  377, Aktive 0
 • Makedonski Brod –  359, Aktive 0
 • Pejçevë – 269, Aktive 0
 • Makedonska Kamenica –  249, Aktive 0
 • Dojran – 132, Aktive 0

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 935.282 testime për Covid – 19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button