fbpx

RMV, deri të premten temperatura të larta, gjatë vikendit të reshura të shiut (FOTO)

Deri të premten në Maqedoninë e Veriut do të mbizotërojë mot i ngrohtë, a gjatë vikendit paralajmërohet ndryshim i motit me të reshura të shiut dhe bubullima, informojnë nga Drejtoria e Hidrometeorologjisë (DHM) së Maqedonisë së Veriut, njofton Portalb.mk.

Prej të premtes, në fund të ditës do të ketë paraqitjet të izoluar të reshjeve afatshkurta të shiut, a gjatë kohës së vikendit dhe fillimit të javës së ardhshme moti do të jetë me vranësira dhe jostabil, me reshje lokale dhe bubullima. Temperaturat nga e premtja do ngadalë-ngadalë do të bien.

Temperaturat në Shkup në 7 ditët e ardhshme, sipas weather.com

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button