fbpx

U konfirmua kandidati për kryetar i LSDM-së në Kumanovë

Në zgjedhjet lokale që do të mbahen në tetor të këtij viti në Maqedoninë e Veriut, LSDM-ja pritet të kandidojë me kryetarin aktual të këtij qyteti, Maksim Dimitrievski, transmeton Portalb.mk.

“Në thuajse katër vitet e fundit kemi realizuar shumë projekte të përbashkëta për Kumanovën tonë, e kemi stabilizuar financiarisht komunën dhe e kemi bërë perspektive, mbështetja nga qytetarët në të gjitha anketat dhe takime ishte motiv më shumë për të dorëzuar kandidaturën dhe programin në partinë time për mandatin e ri të kryetarit”, deklaroi Dimitrievski.

Ai vlerësoi që edhe në vazhdim do të angazhohet për të bërë një Kumanovë modern dhe evropiane përmes projekteve të reja.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button