fbpx

RMV, 10 raste të reja me KOVID-19, 3 persona kanë ndërruar jetë

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 10 raste të reja nga 2.302 testime, tre të tjerë kanë ndërruar jetë, ndërkaq 17 janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 155.655, të shëruarve 149.933, të vdekurve 5.481, ndërkaq numri i rasteve aktive është 241, njofton Portalb.mk.

“Ka ndërruar jetë nga një person nga Kriva Pallanka (76), Dibra (69) dhe Kërçova (65)”, informojnë nga MSH.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup dhe Kumanovë nga 2
 • Tetovë, Veles, Kavadar, Ohër, Sveti Nikole dhe Kriva Pallankë nga 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 5
 •  Kumanovë 4
 • Prolep 3
 • Tetovë 2
 • Strumicë, Kërçovë dhe Radovish nga 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 68651, Aktiv 89
 • Kumanovë 8882, Aktiv 32
 • Prilep 8327, Aktiv 19
 • Tetovë 7246, Aktiv 23
 • Manastir 6304, Aktiv 6
 • Veles 5473, Aktiv 5
 • Gostivar 5181, Aktiv 7
 • Kavadar 5154, Aktiv 1
 • Ohër 5019, Aktivi 17
 • Shtip 4960, Aktiv 1
 • Strumicë 4118, Aktiv 5
 • Strugë 2981, Aktiv 1
 • Koçan 2792, Aktiv 1
 • Kërçovë 2593, Aktiv 14
 • Gjevgjeli 2195, Aktiv 1
 • Negotinë 2184, Aktiv 0
 • Sveti Nikole 1524, Aktiv 1
 • Resnjë 1234, Aktiv 0
 • Kriva Palanka 1227, Aktiv 5
 • Radovish 1161, Aktiv 1
 • Berovë 1029, Aktiv 0
 • Dellçevë 973, Aktiv 1
 • Dibër 941, Aktiv 0
 • Vinicë 886, Aktiv 4
 • Probishtip 789, Aktiv 0
 • Vallandovë 666, Aktiv 0
 • Bogdanci 494, Aktiv 0
 • Krushevë 490, Aktiv 1
 • Demir Hisar 400, Aktiv 2
 • Demir Kapi 396, Aktiv 0
 • Kratovë 377, Aktiv 3
 • Makedonski Brod 359, Aktiv 1
 • Pehçevë 268, Aktiv 0
 • Makedonska Kamenica 249, Aktiv 0
 • Dojran 132, Aktiv 0

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button