fbpx

EURO 2020, pas ndeshjes ndërmjet Hungarisë dhe Francës, gjithçka e hapur në Grupin F

Ekipi i Francës ndeshjen e dytë në EURO 2020 e luajti kundër ekipit të Hungarisë në Budapest, ndeshje që mbaroi me rezultat 1-1, transmeton Portalb.mk.

Mundësitë e shpeshta të ekipit francez për të shënuar në portën hungareze, nuk u shfrytëzuan në pjesën e parë.

Futbollisti hungarez Fiola shfrytëzoi pakujdesinë e mbrojtjes franceze për të shënuar gol në pjesën e parë, 1-0.

Në pjesën e dytë, një aksion të shpejtë nisur nga portieri francez, e konkretizoi në gol për pak kohë sulmuesi francez Griezman, 1-1.

Kjo ishte ndeshja e dytë e Francës, pasi në ndeshjen e parë fitoi kundër Gjermanisë. Në ndeshjen e parë, Hungaria humbi nga Portugalia, e cila sot do të përballet me Gjermaninë duke filluar nga ora 18:00.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button