fbpx

EURO 2020, u mbyllën ndeshjet e dyta të Grupit A, Italia siguroi kualifikimin pas ndeshjes me Zvicrën

Ekipi italian pas ndeshjes së dytë në EURO 2020, siguroi kualifikimin në fazën e radhës pas fitores kundër Zvicrës me rezultat 3-0, transmeton Portalb.mk.

Locatelli arriti të shënojë dy gola (26’ dhe 52’) kundër zvicëranëve, duke shkaktuar vështirësi për Zvicrën në sfidën për kualifikim në fazën e ardhshme. Golin e tretë në minutën e 89-të e shënoi Immobile për rezultatin përfundimtar 3-0.

Deri më tani Italia ka siguruar 6 pikë, Uellsi 4 pikë, Zvicra një pikë, ndërsa Turqia asnjë pikë. Dy ndeshjet e fundit në grupe do të jenë:

Itali – Uellsi

Zvicra – Turqi

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button