fbpx

EURO 2020, Finlanda i komplikoi gjërat pas ndeshjes me Rusinë

Ndeshja e dytë e Finlandës në Grupin B, nuk kaloi mirë, pasi humbi kundër Rusisë me rezultat 0-1, transmeton Portalb.mk.

Minutat shtesë të pjesë së parë dhe hapësirën e vogël në zonën kundërshtare e shfrytëzoi futbollisti rus Miranchuk për të shënuar një gol të bukur.

Pjesa e dytë e takimit u zhvillua pa raste konkrete për gol, ashtu që mbarimi i ndeshjes ishte në favor të Rusisë, e cila mori 3 pikë nga takimi i sotëm.

Në ndeshjen e parë Rusia humbi kundër Belgjikës, ndërsa Finlanda fitoi ndaj Danimarkës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button