EURO 2020, pjesa e parë e përcaktoi fituesin e ndeshjes Belgjikë – Rusi

Në Sant Petersburg u mbyll ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Rusisë, ku belgët arritën të fitojnë me rezultatin 3-0, transmeton Portalb.mk.

Futbollisti i Interit, Lukaku, ishte ai i cili shënoi i pari në ndeshje në minutën e 10-të, pastaj Meunier gjithashtu në pjesën e parë shënoi, 2-0.

Në pjesën e dytë të takimit, përsëri shënoi ai i cili e hapi serin e golave, Lukako në minutën e 88-të, 3-0.

Në kuadër të Grupit B, sot shënoi fitore edhe ekipi i Finlandës kundër Danimarkës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button