EURO 2020, përfundoi ndeshja ndërmjet Uellsit dhe Zvicrës

Ndeshja e dytë e kampionatit EURO 2020 u zhvillua ndërmjet Uellsit dhe Zvicrës, ku rezultati përfundimtar doli barazim 1-1, transmeton Portalb.mk.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e ekuilibruar, ashtu si ishte edhe rezultati, 0-0.

Në minutën e 50-të, pas një krosimi të Shaqirit nga këndi, shënoi me kokë Embolo, 0-1

Në mënyrë të njëjtë, me kokë shënoi Moore ne minutën e 74, për të barazuar rezultatin, 1-1.

Minutat e fundit të ndeshjes sollën gëzim të përkohshëm për zvicëranët, pasi Gavranoviç shënoi gol, i cili u anulua nga referat.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button