fbpx

RMV, një person me KOVID-19 ndërroi jetë në 24 orët e fundit, 21 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 4.370 të testuar janë regjistruar 21 raste të reja me KOVID-19, 1 person ka ndërruar jetë, ndërkaq 7 të tjerë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve në RMV ka arritur në 155.528, të shëruarve 149.619, të vdekurve 5.471, ndërkaq për momentin ka 438 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“1 person u raportua i vdekur, nga Kumanova (72v), në kushte spitalore. “, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 

Kërçovë – 6,

Shkup dhe Tetovë nga 4 ,

Prilep – 2,

Manastiri, Velesi, Dibra, Kumanova dhe Ohri – nga 1.

 

Të shëruarit në 24 orët e fundit

Shkup – 4,

Kërçovë – 2

Strumicë – 1.

 

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 

Shkup 68608, Aktiv 189

Kumanovë 8868, Aktiv 53

Prilep 8318, Aktiv 33

Tetovë 7230, Aktiv 27

Manastir 6304, Aktiv 18

Veles 5470, Aktiv 3

Gostivar 5180, Aktiv 15

Kavadarci 5153, Aktiv 0

Ohri 5010, Aktiv 18

Shtip 4959, Aktiv 2

Strumica 4113, Aktiv 6

Struga 2981, Aktiv 4

Koçani 2791, Aktiv 4

Kërçovë 2577, Aktiv 25

Gjevgjeli 2195, Aktiv 3

Negotinë 2184, Aktiv 4

Sveti Nikole 1523, Aktiv 2

Resnjë 1234, Aktiv 1

Kriva Palankë 1222, Aktiv 2

Radovish 1161, Aktiv 7

Berovo 1029, Aktiv 0

Delçevë 972, Aktiv 4

Dibër 941, Aktiv 2

Vinicë 886, Aktiv 5

Probistip 789, Aktiv 0

Valandovë 666, Aktiv 1

Bogdanci 494, Aktiv 0

Krushevë 490, Aktiv 1

Demir Hisar 400, Aktiv 3

Demir Kapi 396, Aktiv 0

Kratovë 376, Aktiv 3

Makedonski Brod 359, Aktiv 1

Pehçevë 268 0

Makedonska Kamenica 249, Aktiv 2

Dojran 132, Aktiv 0

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button