fbpx

RMV, dy persona me KOVID-19 ndërruan jetë në 24 orët e fundit, 20 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 2.885 të testuar janë regjistruar 20 raste të reja me KOVID-19, 2 persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 30 të tjerë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve në RMV ka arritur në 155.507, të shëruarve 149.612, të vdekurve 5.470, ndërkaq për momentin ka 425 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë dy persona nga Shkupi në kushte spitalore. Personat janë në moshë 63 dhe 78-vjeç“, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Kumanovë 5
 • Shkup dhe Manastir nga 4
 • Tetovë 3
 • Prilep 1
 • Ohër 1
 • Kërçovë 1
 • Kriva Pallankë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 21
 • Kumanovë 2
 • Prilep 2
 • Vinicë 2
 • Koçan 1
 • Gjevgjeli 1
 • Berovë 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 68604, Aktiv 189
 • Kumanovë 8867, Aktiv 53
 • Prilep 8316, Aktiv 31
 • Tetovë 7226, Aktiv 23
 • Manastir 6303, Aktiv 17
 • Veles 5469, Aktivi 2
 • Gostivar 5180, Aktiv 15
 • Kavadar 5153, Aktiv 0
 • Ohër 5009, Aktiv 17
 • Shtip 4959, Aktiv 2
 • Strumicë 4113, Aktivi 7
 • Strugë 2981, Aktiv 4
 • Koçan 2791, Aktiv 4
 • Kërçovë 2571, Aktiv 21
 • Gjevgjeli 2195, Aktiv 3
 • Negotinë 2184, Aktiv 4
 • Sveti Nikole 1523, Aktiv 2
 • Resnjë 1234, Aktiv 1
 • Kriva Pallankë 1222, Aktiv 2
 • Radovish 1161, Aktiv 7
 • Berovë 1029, Aktiv 0
 • Dellçevë 972, Aktiv 4
 • Dibër 940, Aktiv 1
 • Vinicë 886, Aktiv 5
 • Probishtip 789, Aktiv 0
 • Vallandovë 666, Aktiv 1
 • Bogdanci 494, Aktiv 0
 • Krushevë 490, Aktiv 1
 • Demir Hisar 400, Aktiv 3
 • Demir Kapi 396, Aktiv 0
 • Kratovë 376, Aktiv 3
 • Makedonski Brod 359, Aktiv 1
 • Pehçevë 268, Aktiv 0
 • Makedonska Kamenica 249, Aktiv 2
 • Dojran 132, Aktiv 0

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button