fbpx

RMV, 5 persona me KOVID-19 kanë ndërruar jetë, 28 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 2.619 testime, janë regjistruar 28 raste të reja, 5 të tjerë kanë ndërruar jetë, ndërkaq 23 të tjerë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve me KOVID-19 që nga fillimi i pandemisë është 155.469, të shëruarve 149.551, të vdekurve 5.467, ndërkaq për momentin kemi 451 raste aktive, njofton Portalb.mk.

Të vdekurit në 24 orët e fundit

 • 3 nga Shkupi: 61, 75 dhe 79-vjeç
 • 1 nga Kumanova: 45-vjeç
 • 1 nga Struga: 72-vjeç

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 16
 • Kumanovë 9
 • Tetovë 2
 • Prilep 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 15
 • Ohër dhe Strugë nga 3
 • Kumanovë dhe Koçan nga 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 68592, Aktiv 212
 • Kumanovë 8857, Aktiv 47
 • Prilep 8315, Aktiv 34
 • Tetovë 7222, Aktiv 21
 • Manastir 6299, Aktiv 15
 • Veles 5469, Aktiv 2
 • Gostivar 5180, Aktiv 15
 • Kavadar 5153, Aktiv 2
 • Ohër 5008, Aktiv 16
 • Shtip 4959, Aktiv 2
 • Strumicë 4113, Aktivi 8
 • Strugë 2981, Aktiv 4
 • Koçan 2789, Aktiv 5
 • Kërçovë 2570, Aktiv 22
 • Gjevgjeli 2195, Aktiv 4
 • Negotinë 2184, Aktiv 4
 • Sveti Nikole 1523, Aktiv 2
 • Resnjë 1234, Aktiv 1
 • Kriva Pallankë 1220, Aktiv 1
 • Radovish 1161, Aktiv 8
 • Berovë 1029, Aktiv 1
 • Dellçevë 972, Aktiv 4
 • Dibër 940, Aktiv 1
 • Vinicë 886, Aktivi 10
 • Probishtip 789, Aktiv 0
 • Vallandovë 666, Aktiv 1
 • Bogdanci 494, Aktiv 0
 • Krushevë 490, Aktiv 1
 • Demir Hisar 400, Aktiv 3
 • Demir Kapi 396, Aktiv 0
 • Kratovë 375, Aktiv 2
 • Makedonski Brod 359, Aktiv 1
 • Pehçevë 268, Aktiv 0
 • Makedonska Kamenica 249, Aktiv 2
 • Dojran 132, Aktiv 0

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button