fbpx

RMV, vazhdon ulja e rasteve aktive, në 24 orët e fundit ndërruan jetë 6 pacientë me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit nga 3.007 të testuar, 43 persona kanë rezultuar pozitiv në KOVID-19, 6 të tjerë kanë ndërruar jetë, ndërkaq 48 janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve nga fillimi i pandemisë është 155.345, të shëruarve 148.846, të vdekurve 5.429, ndërkaq për momentin në RMV ka 1.070 raste aktive, njofton Portalb.mk.

Në Shkup ndërruan jetë dy persona (67 dhe 86 vjeç) të infektuar me virusin korona, një në Manastir (79 vjeç), Kumanovë (81 vjeç), Tetovë (73 vjeç) dhe Veles (66 vjeç).

Rastet e reja:

 • Shkup – 24
 • Kumanovë – 5
 • Manastir 3
 • Ohër 3
 • Prilep, 2
 • Tetovë 2
 • Kërçovë 2
 • Gjevgjeli 1
 • Vinicë- 1

Pacientët e shëruar:

 • Shkup – 17
 • Prilep – 6
 • Manastir – 5
 • Ohër – 4
 • Shtip, 3
 • Strugë 3
 • Resnjë – 3
 • Kumanovë, 1
 • Tetovë, 1
 • Vinicë, 1
 • Gostivar, 1
 • Strumicë, 1
 • Koçanë 1
 • Probishtip -1

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button