fbpx

Dy tërmete u regjistruan në Maqedoninë e Veriut

Dy tërmete u regjistruan herët këtë mëngjes në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut, me epiqendër në Mavrovo, njofton Portalb.mk.

E para, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, ndodhi në 3 të mëngjesit me intenzitet 3 të shkallës Rihter dhe thellësi prej 2 km, 15 km në jugperëndim të Gostivarit, me epiqendrën e saj në Mavrovë.

Tërmeti i dytë më i dobët u regjistrua në 6.15 të mëngjesit me  madhësi prej 2.3 të shkallës Rihter me epiqendër gjithashtu në Mavrovë në një thellësi prej 10 km.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button