fbpx

RMV, dy persona me KOVID-19 humbën jetën, 83 raste të reja, mbi 250 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 2.704 testime, a janë regjistruar 83 raste të reja me KOVID-19, dy persona kanë ndërruar jetë, ndërkaq 259 të tjerë janë shëruar. Numri I përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 154.804, të vdekurve 5.232, të shëruarve 146.302, ndërkaq momentalisht ka 3.270 raste të reja, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë dy persona, njëri nga Shkupi në moshë 67-vjeçare dhe një nga Kavadari në moshë 80-vjeçare”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 40
 • Prolep 8
 • Kumanovë dhe Ohër nga 6
 • Tetovë dhe Radovish nga 5
 • Manastir 3
 • Strugë dhe Kërçovë nga 2
 • Kavadar, Strumicë, Sveti Nikole, Berovë, Demir Hisar dhe Pehçevë nga 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 128
 • Kumanovë 25
 • Manastir 21
 • Tetovë dhe Strumicë nga 10
 • Vinicë 9
 • Prilep 8
 • Shtip 7
 • Kërçovë 6
 • Veles 5
 • Gostivar 4
 • Resnjë, Radovish dhe Dibër nga 3
 • Kavadar, Koçan, Gjevgjeli, Negotinë, Berovë dhe Probishtip nga 2
 • Ohër, Sveti Nikole, Kriva Pallankë, Bogdanci dhe Demir Hisar nga 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 68298, aktiv 1312
 • Kumanovë 8784, aktive 303
 • Prilep 8272, aktiv 160
 • Tetovë 7194, aktive 116
 • Manastir 6271, aktiv 214
 • Veles 5463, aktiv 86
 • Gostivar 5159, aktiv 55
 • Kavadar 5148, aktiv 48
 • Ohër 4989, aktiv 203
 • Shtip 4955, aktiv 67
 • Strumicë 4101, aktive 89
 • Strugë 2972, aktiv 74
 • Koçn 2776, aktiv 52
 • Kërçovë 2540, aktiv 81
 • Gjevgjeli 2190, aktiv 33
 • Negotinë 2179, aktiv 21
 • Sveti Nikole 1519, aktiv 42
 • Resnjë 1233, aktiv 41
 • Kriva Pallankë 1218, aktive 7
 • Radovish 1140, aktiv 58
 • Berovë 1027, aktive 8
 • Dellçevë 967, aktiv 27
 • Dibër 938, aktiv 5
 • Vinicë 874, aktive 58
 • Probishtip 789, aktiv 16
 • Vallandovë 665, aktiv 6
 • Bogdanci 493, aktiv 7
 • Krushevë 488, aktiv 22
 • Demir Hisar 397, aktiv 21
 • Demir Kapij 396, aktiv 2
 • Kratovë 367, aktive 15
 • Makedonski Brod 356, aktiv 1
 • Pehçevë 267, aktive 3
 • Makedonska Kamenica 247, aktive 17
 • Dojran 132, aktiv 0
Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button