fbpx

Klubi futbollistik, Crystal Palace në bisedime të avancuara me Lampard

Frank Lampard duket se e dëshiron rikthimin në Ligën Premier sa më parë që të jetë e mundur, shkruan Telegrafi.

Trajneri anglez u shkarkuar nga Chelsea në fillim të këtij viti për shkak të rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar me Thomas Tucel.

Por, Lampard dëshiron që sa më parë të rikthehet në punën e trajnerit dhe tashmë ka një skuadër të interesuar.

Crystal Palace ka filluar bisedimet me anglezin dhe gjërat po shkojnë mirë, me marrëveshjen që pritet të bëhet zyrtare në fund të sezonit.

Aktualisht në krye të The Eagles është Roy Hodgson, që është daja i Lampard dhe natyrisht se do të ketë një mirëkuptim për të hapur rrugë.

Slavia Prag dhe Abdallah Sima, janë dy opsionet e tjera që Lampard mund të shkojë për të menaxhuar një skuadër

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button