fbpx

Gaza, avionët luftarakë izraelitë shkatërrojnë ndërtesën e banimit 12-katëshe

Ushtria izraelite ka shkatërruar një ndërtesë banimi në perëndim të qytetit Gaza, raporon Anadolu Agency (AA).

Korrespondenti i AA-së raportoi se avionët luftarakë goditën kullën 12-katëshe ‘Hanadi’ që ndodhet në lagjen al-Rimal.

Raportohet se e gjithë ndërtesa u shkatërrua nga sulmi ajror dhe po ashtu u shkaktuan dëme në shtëpitë afër ndërtesës.

Dëshmitarët okularë për AA thanë se më herët ushtria u kërkoi banorëve të kullës që të lëshojnë kullën në përgatitje të sulmit.

Më herët, brigadat ‘Al-Qassam’ dhe ‘Al-Quds’ paralajmëruan se do të sulmojnë kryeqytetin Tel Aviv në përgjigje të sulmeve izraelite ndaj ndërtesave të cilëve palestinezë.

This slideshow requires JavaScript.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button