Të shtëna me armë në një shkollë në Rusi, 9 të vdekur

Gjatë të shtënave në një shkollë në qytetin rus Kazan, nëntë persona sot kanë humbur jetën dhe katër të tjerë u plagosën, bëri të ditur shërbimi lokal i urgjencës, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas raporteve paraprake, dy adoleshentë hapën zjarr në një shkollë të mesme. Njëri u arrestua në vendngjarje, ndërsa autoritetet kërkojnë tjetrin, tha shërbimi në një deklaratë.

Të paktën gjashtë nga nëntë personat e vrarë janë fëmijë, thuhet më tej.

Policia dhe shërbimet e urgjencës janë në vendngjarje, me kreun rajonal i cili thuhet se ka mbërritur për të kontrolluar personalisht hetimin.

Të gjitha shkollat në rajon u vunë në gatishmëri pas incidentit.​​​​​​​

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button