fbpx

DASH, thirrje për respektimin e rezultatit të zgjedhjeve në Shqipëri

Zëdhënësi i Departamentit amerikan të Shtetit Ned Price bëri thirrje për respektimin e rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri, raporton VOA.

Në një koment në Twitter të mërkurën, ai tha se respekti për rezultatin e zgjedhjeve legjitime forcon demokracinë shqiptare.

Duke uruar popullin e Shqipërisë për zgjedhjet, zëdhënësi tha se SHBA presin të vazhdojnë partneritetin e ngushtë me Kryeministrin Rama dhe vlerësojnë fushatën e fortë që bëri opozita.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button