fbpx

Dy vëllezër nga Gostivari akuzohen për dhunë ndaj një gruaje

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ngriti aktakuzë kundër dy personave të moshës 49 dhe 45 vjeç për veprën penale – Dhunë në përputhje me nenin 386 paragrafi 3 në lidhje me paragrafin 1 të Kodit Penal, transmeton Portalb.mk.

Më 8 tetor 2020, dy vëllezërit, në një grup së bashku me persona të tjerë aktualisht të panjohur, sulmuan fizikisht dy persona në Gostivar. Nëna e njërit prej sulmuesve filloi t’i ndajë dhe në atë moment njëri nga të akuzuarit e goditi me grushta në fytyrë, ndërsa tjetri e goditi atë në të dy duart dhe në trup me darë metalike.

Nga goditjet, gruaja ka marrë lëndime trupore – të nxira. Ngjarja shkaktoi djenjë frike, kërcënimi dhe pasigurie në mesin e shumë qytetarëve të tjerë që ishin të pranishëm në vendin e ngjarjes në atë kohë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button