fbpx

Strugë, burri vrau partneren e tij me thikë, më pas tentoi të vetëvritej

Një burrë vrau partneren e tij pesë vjet më të re, me disa goditje me thikë mbrëmë në Strugë, dhe më pas u përpoq të vetëvritej. Informacionin fillimisht e konfirmoi zëdhënësi i SPB Ohër Stefan Dimoski, sipas të cilit, gruaja iu nënshtrua plagëve të saj në vendin e ngjarjes, ndërsa burri u dërgua në spital në gjendje të rëndë. Ndërkohë sot kjo ngjarje e rëndë, u konfirmua edhe nga Prokuroria Publike, transmeton Portalb.mk.

“Në orën 19:15, është raportuar se në Strugë, në rrugën” Risto Krle “, gjatë një debati me burrin e saj, S. R. (1987) u godit me thikë dhe nuk iu mbijetoi plagëve të saj. Vdekja u konfirmua nga ekipi i Shërbimit Emergjent Mjekësor, dhe J. Р. (1982) u plagos dhe u transferua në Spitalin e Përgjithshëm – Strugë”, tha Dimoski.

Ndërkohë nga Prokuroria publike, njoftuan se prokurori publik në detyrë nga Prokuroria Themelore Publike në Strugë mbrëmë inspektoi apartament në Strugë ku u vra gruaja 34-vjeçare.

“Sipas informacioneve fillestare, pas një debati të mëparshëm, burri e theri gruan disa herë me thikë, dhe më pas u përpoq të bënte vetëvrasje. Ngjarja ndodhi në shtëpinë e miqve të tyre ku bashkëshortët ishin për vizitë”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

Me urdhër të prokurorit publik, do të kryhet autopsia e trupit të të ndjerës. Nga vendi i ngjarjes janë mbledhur gjurmët dhe provat, të cilave do t’iu bëhet ekspertizë, përfshirë armën me të cilën është kryer vepra peale. Për të vërtetuar faktet, prokurori publik do të marrë në pyetje edhe dëshmitarët e ngjarjes.

Pas përpjekjes për vetëvrasje, i dyshuari 39-vjeçar është operuar dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button