fbpx

Në RMV sot ka rënie të numrit të rasteve të reja me Kovid-19, gjithsej 24 persona kanë ndërruar jetë

Nga gjithsej 2.379 persona të testuar për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, gjithsej 364 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. 23 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e virusit kurse 689 janë regjistruar si të shëruar, shkruan Portalb.mk.

Janë raportuar gjithsej 24 humbje jete, edhe atë: 7 nga Shkupi (40, 52, 55, 59, 64, 72 dhe 85), 6 nga Manastiri (63, 68, 70, 71, 71 dhe 85), 3 nga Kumanova (73, 76 dhe 84) dhe nga një pacient u raportua prej Ohri (88), Kavadari (82), Strumica (73), Struga (69), Sveti Nikole (64), Kriva Pallanka (74 ), Radovish (75) dhe Probishtip (52 ).

Rastet e reja:

 • -Shkup 161
 • -Kumanovë 36
 • -Manastir dhe Prilep nga 25 raste në secilin qytet
 • -Ohër 15
 • -Tetovë 13
 • -Shtip 10
 • -Kavadari , Strumicë dhe Gjevgjeli nga 9 raste në secilin qytet
 • -Veles, Gostivar dhe Strugë nga 8 raste në secilin qytet
 • -Kërçovë dhe Dibër nga 6 raste në secilin qytet
 • -Sveti Nikole 4
 • -Vinicë 3
 • -Koçani dhe Negotinë nga 2 raste në secilin qytet
 • -Kriva Palankë, Resnje, Berovë, Delçevë dhe Bogdanci nga 1 rast në secilin qytet

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 254
 • -Kumanovë 61
 • -Manastir 52
 • -Prilep 44
 • – Veles dhe Tetovë nga 36 pacientë të shëruar në secilin qytet
 • -Kavadari 32
 • -Shtip 24
 • -Gostivar 21
 • -Strumicë 17
 • -Kërçovë 14
 • -Negotinê 13
 • – Gjevgjeli, Kriva Pallankë dhe Vinicë nga 10 pacientë të shëruar në secilin qytet
 • -Koçani 9
 • Resnje dhe Valandovë nga 7 pacientë të shëruar në secilin qytet
 • -Sveti Nikole, Probishtip dhe Berovë nga 5 pacientë të shëruar në secilin qytet
 • -Radovish dhe Demir Kapijë nga 4 pacientë të shëruar në secilin qytet
 • -Pehçevë 3
 • -Krushevë dhe Kratovë nga 2 pacientë të shëruar në secilin qytet
 • -Bogdanci dhe Makedonski Brod nga 1 pacient i shëruar në secilin qytet

Deri tani, gjithsej 691,255 teste të për virusin korona janë kryer në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID -19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 147,094, numri i pacientëve të shëruar është 122,810, numri i atyre që humbën jetën është 4,443 dhe numri i rasteve aktive është 19,841.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button