fbpx

Gjendja me Covid – 19 në RMV: 31 pacientë kanë ndërruar jetë, 824 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informoi se në 24 orët e fundit janë bërë 3.988 testime, prej të cilave kanë rezultuar 824 raste të reja me Covid-19, 31 pacientë kanë ndërruar jetë ndërsa janë shëruar 682 të tjerë. Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me  Covid – 19 që nga fillimi i pandemisë në vend është 146.733, numri i pacientëve të shëruar 122.121, numri i pacientëve të vdekur 4.419, ndërsa numri i rasteve aktive është 20.193, transmeton Portalb.mk.

“Janë regjistruar 31 pacientë të vdekur: 12 nga Shkupi (50, 52, 61, 62, 63, 64, 64, 68, 74, 75, 77 dhe 79), nga 3 nga Kumanova (70, 75,75) dhe Ohri (65, 72, 87), 2 nga Prilepi (67 dhe 80) dhe nga 1 nga Manastiri (38), Vinica (62) Gostivari (83) Dibra (75), Kavadari (63), Kratovë (75), Probishtip (85), Radovish (79), Resnjë (67) Sveti Nikollë (69) dhe Tetovë (71)”, informuan nga Ministria e Shëndetësisë.

Rastet e reja

 • Shkup – 313
 • Kumanovë – 75
 • Manastir – 59
 • Prilep – 46
 • Tetove – 30
 • Veles – 30
 • Kavadar – 30
 • Shtip – 29
 • Strumicë – 29
 • Gostivar – 24
 • Ohër – 20
 • Kërcove – 16
 • Sveti Nikollë – 15
 • Gjevgjeli – 14
 • Dellçevë – 13
 • Bogdancë – 9
 • Negotinë – 8
 • Strugë -7
 • Koçan – 7
 • Kriva Pallankë – 7
 • Vinicë – 7
 • Resnjë – 6
 • Vallandovë – 6
 • Radovish – 5
 • Berovë – 4
 • Pehçevë – 4
 • Makodonska Kamenica – 4
 • Krushevë – 2
 • Kratovë – 2
 • Demir Hisar – 1
 • Makedonski Brod – 1
 • Dojran – 1

Pacientët e shëruar

 • Shkup – 285
 • Kavadar – 57
 • Prilep – 49
 • Kumanovë – 45
 • Manastir – 31
 • Gostivar – 29
 • Veles – 24
 • Tetove – 20
 • Kërcove – 20
 • Negotinë – 19
 • Gjevgjeli – 18
 • Shtip – 16
 • Strumicë – 14
 • Koçan – 10
 • Vallandovë – 9
 • Berovë – 8
 • Sveti Nikollë – 7
 • Demir Kapi – 4
 • Resnjë – 3
 • Probishtip – 3
 • Vinicë – 3
 • Ohër – 2
 • Radovish – 2
 • Makedonski Brod – 2
 • Strugë – 1
 • Dojran – 1

Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 688,876 testime nga Covid – 19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button