fbpx

RMV, vazhdon të jetë dyshifror numri i të vdekurve nga virusi korona, 908 raste të reja

Sot për Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut janë testuar gjithsej 3.616 persona prej të cilëve 908 kanë rezultuar pozitiv. Betejën me virusin e kanë humbur 31 persona ndërsa 732 janë regjistruar si të shëruar, shkruan Portalb.mk.

Gjithsej 31 persona kanë ndërruar jetë, edhe atë: 11 nga Shkupi (89, 84, 76, 75, 72, 72, 70, 68, 62, 51, 48), 4 nga Prilepi (87, 83, 82, 68) dhe Kërçova (81, 70, 60, 59), 3 nga Manastiri (68, 62, 61), nga 2 persona nga Tetova (80 dhe 60), Ohri (84 dhe 80), 1 nga Velesi (82), Kavadarci (82), Struga (76), Sveti Nikole (88) dhe Makedonski Brod (73).

Të infektuarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 367
 • -Manastir 71
 • -Kumanovë 64
 • -Prilep 49
 • -Shtip 40
 • – Veles dhe Ohër 39
 • -Tetovë 38
 • -Strumicë 24
 • -Gostivar 21
 • -Kërçovë 19
 • -Koçani 18
 • -Kavadarci 16
 • -Gevgelij 14
 • -Sveti Nikole dhe Vinicë 11
 • – Kriva Palanka dhe Dibër 10
 • -Negotinë 9
 • -Struga 8
 • -Berovë, Probishtip, Valandovë dhe Bogdanci 4
 • -Resnjë dhe Dellçevë nga 3
 • -Radovish, Krushevë dhe Kratovë 2
 • -Demir Hisar dhe Makedonski Brod 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 339
 • -Kumanovë dhe Prilep nga 56
 • -Manastir 43
 • -Veles 37
 • -Tetovë 35
 • -Gostivar 29
 • -Shtip 25
 • -Koçani dhe Kërçova 16
 • -Berovë 15
 • -Gevgelija 14
 • -Resnjë, Radovish dhe Probishtip 7
 • -Vinicë 6
 • -Strumicë dhe Sveti Nikole nga 5
 • -Kriva Palanka 4
 • -Vallandovë 3
 • -Delçevë 2
 • -Krushevë, Bogdanci, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Dojran 1

Ndryshe, nga fillimi i pandemisë deri sot në vend janë testuar gjithsej 684.888 persona për Kovid-19 prej të cilëve 145.909 kanë rezultuar pozitiv ndërsa 121.439 janë shëruar kuse 4.388 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive aktualisht në vend është 20.082.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button