fbpx

U largua nga Bayerni pas një dekade

Jerome Boateng nuk do të jetë më pjesë e Bayern Munich në fund të këtij sezoni. Në verë mbrojtësi gjerman do të jetë i lirë për të kërkuar një destinacion të ri, raporton SS.

Bayern Munich nuk ka asnjë qëllim për t’i ofruar rinovimin e kontratës mbrojtësit 32-vjeçar të cilit i skadon kontrata aktuale në qershor. Jerome Boateng është pjesë e Bayern Munich që nga viti 2011 dhe pas një dekade do të largohet nga kampionët e Gjermanisë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button