fbpx

RMV, tridhjetë e një persona e kanë shkelur orën policore, 516 gjoba për mosmbajtje të maskës

Nga ora 22:00 e ditës së djeshme e deri në ora 05:00 të mëngjesit të sotëm në gjithë territorin e vendit Ministria për Punë të Brendshme ka regjistruar 31 shkelje të orës policore, njofton Portalb.

Ndërkohë janë regjistruar edhe 516 shkelje për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventiv për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Nga MPB-ja bëjnë thirrje që të respektohen masat dhe protokollet e Qeverisë, të cilat kanë për qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button