fbpx

“Vaksina turizmi”, në vendkalimin kufitar “Tabanoc” ka pritje 40 minuta për hyrje dhe dalje

Arsyeja e kësaj është sepse një numër i madh i shtetasve të RMV-së të cilët nga dje udhëtojnë për në Serbi, për shkak se gjatë vikendit kanë të rezervuar termin për vaksinim, pjesa më e madhe në Beograd, shkruan 360 shkallë, transmeton Portalb.mk.

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesa, në rrugë kryesisht të thata.
Siç informojnë nga AMSM, në pikën kufitare në Tabanoc, pritja për hyrje dhe dalje në shtet është rreth 40 minuta. Arsyeja është sepse një numër i madh i shtetasve tanë nga dje udhëtojnë për në Serbi, për shkak se gjatë vikendit kanë të rezervuar termin për vaksinim, pjesa më e madhe në Beograd.

Në pikat kufitare tjera, nga ana e RMV-së nuk ka grumbullime apo pritje të gjata për hyrje dhe dalje në shtet.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button