fbpx

(Video) Shakhtar vs Dortmund ndahen në paqe

Përballja në hije e Campions league mes skuadrës së Shakhtar dhe Dortmun ka përfunduar me barazim 2-2.

Loja ka dhuruar shumë spektakël dhe gola. Dario Srna kaloi Shakhtarin në avantazh në minutën e 31 por Lewandowski barazoi gjithçka pas 10 minutash duke përfunduar pjesën eparë me rezultat të barabartë.

Minuta e 53 përmes Costa i gjen në kryesim përsëri ukrainasit, por vetëm 3 minuta para përfundimit të kohës së rregullt Humels shënon për Dortmundit për rezultatin përfundimtar 2-2.

Lajme të ngjashme

Back to top button