fbpx

(Video) Liga e kampionëve, fitojnë PSG dhe Juventus

Sonte në Ligën e kampionëve ishte nata e ekipeve mysafire, PSG fitoi në përbaëlljen me Valencian ndërsa Juventus triumfoi në Gllasgou kundër skuadrës së Seltikut.

Lavezzi dhe Pastore kaluan në avantazh francezët e PSG-së që në pjesën e parë të takimit ndërsa Abil Rami në minute e fundit të ndeshjes shënoi golin e vetëm për Valencian dhe vulosi rezultatin përfundmitar 1-2 në facor të PSG-së.

Në një atmosferë impozante në Glasgou, favoritët e Juventusit nuk e paten të vështirë të siguronin fitore ndaj skuadrës së Seltik, duke e mposhtur atë me rezultat të pastër 3-0. Për italianët shënuan Matri, Marchisio dhe Vucinic. /portalb

 

Lajme të ngjashme

Back to top button