fbpx

Nesër i nxehti ekstrem: Gratë shtatzëna dhe ato mbi 60 vite të mos shkojnë në punë

Ministria e shëndetësisë apelon që nesër për shkak të nxehtit ekstrem që ka kapluar Maqedoninë, gratë shtatzëna dhe gratë e moshuara mbi 60 vite të lirohen nga puna.

“Rekomandohet që nesër të lirohen nga përgjegjësitë gratë shtatzëna, gratë mbi 60 vite, punëtorët në ndërtimtari dhe qytetarët që punojnë në vende të hapura në periudhën prej orës 11 e deri më 17” thuhet në reagimin e MSH.

Tags

Lajme të ngjashme

Back to top button
Close