fbpx

Nesër pesë ndeshje të Ligës së parë në futbollin e Maqedonisë së Veriut

KF Vardari pas disfatës që e pësoi javën e kaluar kundër KF Shkupit, këtë javë do të luajë kundër ekipit të Shkëndijës, transmeton Portalb.mk.

Nesër gjithashtu në kohë të njëjtë, prej orës 15:00, do të fillojnë edhe katër ndeshje tjera:

Sileks – Shkupi

Akademija Pandev – Struga Trim & Lum

Renova – Makedonija Gj.P.

Bellasica – Rabotniçki

Të dielën në kohë të njëjtë do të zhvillohet vetëm ndeshja Borec – Pelistër, me çka do të mbyllet java e 24-t e Ligës së Parë në Maqedoninë e Veriut.

Shkëndija po udhëheqë tabelën me 50 pikë, e ndjekur nga Shkupi me 43 pikë, Makedonija Gj.P. me 38 pikë dhe Struga 34 pikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button