fbpx

Tri tërmete për një orë u ndjenë në Maqedoninë e Veriut

Tre tërmete për një orë janë ndjerë sot në Maqedoninë e Veriut, i fundit ishte me magnitudë 3.2 sipas aplikacionit “Earthquake” dhe me epiqendër në Mavrovë, dy tjerët ishin me epiqendër në Dibër dhe Kërçovë, shkruan Portalb.mk

Dridhja e parë ka qenë në ora 23:59 me magnitudë 2.7 ndërsa me epiqendër në Kërçovë, sipas aplikacionit “Earthquake”.

Tërmeti i dytë ka ndodhur disa minuta më vonë, me epiqendër në Dibër ndërsa me magnitudë 2.9.

Dridhja e fundit dhe me magnitudë më të lartë se dy të parat ishte në ora 00:36 me epiqendër në Mavrovë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button