fbpx

RMV, numri i të vdekurve sot është dyshifror ndërkaq ka 843 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 3.519 persona për Kovid-19 nga të cilët 843 kanë rezultuar pozitiv kurse 333 persona janë regjistruar si të shëruar. Sot kanë ndërruar jetë 11 persona nga virusi korona, shkruan Portalb.mk.

11 persona kanë ndërruar jetë, edhe atë: 5 pacientë nga Shkupi (77, 73, 63, 63, 39), 2 pacientë nga Kavadari (77, 71) dhe Negotina (77, 63) dhe 1 pacient nga Kumanova (75) dhe Koçani (72) Të gjithë pacientët ndërruan jetë në spital.

Të infektuarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 360
 • -Prilep 66
 • -Negotinë 54
 • -Kumanovë 51
 • -Kavadarci 44
 • -Strumica 33
 • -Veles 30
 • -Tetovë 26
 • -Ohër 25
 • -Gevgelija 22
 • -Kriva Palanka 20
 • -Gostivar 18
 • -Koçani 16
 • -Shtip 12
 • -Bogdanci 11
 • -Manastir 9
 • -Krushevë 8
 • -Kërçova 6
 • -Probishtipi 6
 • -Struga 5
 • -Resnjë 4
 • -Demir Kapija 4
 • -Valandovë 3
 • -Demir Hisar 3
 • -Sveti Nikole 2
 • -Berovë 2
 • -Kratovë 2
 • – Makedonski Brod 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 115
 • -Kavadar 64
 • -Negotinë 26
 • -Prilep 25
 • -Tetovë 18
 • -Kumanovë 15
 • -Veles 10
 • -Gjevgjeli 10
 • -Shtip 9
 • -Strumica  9
 • -Gostivar, Manastir, Dibër dhe Berovë nga 4 të shëruar
 • -Koçani dhe Krusheva nga 3 të shëruar
 • -Kërçova dhe Kratova nga 2 të shëruar
 • -Ohër, Resnjë, Delçevë, Vallandovë, Bogdanci dhe Demir Kapija nga 1 të shëruar.

Ndryshe, nga fillimi i pandemisë me Kovid-19 deri sot janë testuar gjithsej 537.024 persona për Kovid-19 nga të cilët 106.110 kanë rezultuar pozitiv dhe 94.275 prej tyre janë shëruar kurse 3.176 kanë humbur betejën me virusin korona. Aktualisht në vend ka 8.659 raste aktive.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button