fbpx

RMV, edhe sot ka rritje të numrit të infektuarve me KOVID, 5 persona ndërruan jetë

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.112 testime për KOVID19, prej të cilëve 807 persona kanë rezultuar pozitiv, janë shëruar 314 pacientë, ndërkaq kanë ndërruar jetë 5 pacientë.
Që nga fillimi i pandemisë, gjithsej janë bërë 530.182 teste, 104.548 raste pozitive, 92.189 janë shëruar, 3.56 janë shëruar, ndërkaq numri aktiv i rasteve pozitive momentalisht është 9.203, njofton Portalb.mk.

“5 persona kanë ndërruar jetë. 4 nga Shkupi (80, 74, 68 dhe 65vjeç) dhe një 81-vjeçar nga Shtipi”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 359
 • Kumanovë dhe Ohër nga 38
 • Kavadar, Strumicë dhe Negotinë nga 36
 • Gjevgjeli 35
 • Tetovë dhe Prilep nga 34
 • Gostivar 29
 • Manastir 25
 • Veles 24
 • Kriva Pallankë 12
 • Koçan dhe Krushevë nga 11
 • Resnjë 6
 • Strugë, Kërçovë dhe Vallandovë nga 5
 • Probishtip dhe Bogdanci nga 4
 • Shtip, Dibër, Berovë dhe Demir Hisar nga 3
 • Dellçevë dhe Radovish nga 2
 • Sveti Nikole, Vinicë, Kratovë dhe Demir Kapi nga 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 135
 • Kavadar 61
 • Prilep 41
 • Negotinë 16
 • Kumanovë 12
 • Tetovë 11
 • Veles 7
 • Gostivar dhe Kratovë nga 5
 • Shtip dhe Manastir nga 4
 • Gjevgjeli 3
 • Resnjë dhe Probishtip nga 2
 • Ohër, Koçan, Radovish, Berovë, Vinicë dhe Krushevë nga 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 359, aktiv 4145
 • Kumanovë 38, aktiv 338
 • Tetovë 34, aktiv 323
 • Prilep 34, aktiv 643
 • Gostivar 29, aktiv 184
 • Shtip 3, aktiv 121
 • Veles 24, aktiv 278
 • Manastir 25, aktiv 209
 • Kavadari 36, aktiv 604
 • Ohër 38, aktiv 475
 • Strumicë 36, ​​aktive 220
 • Strugë 5, aktive 190
 • Koçani 11, aktiv 91
 • Kërçovë 5, aktiv 74
 • Negotinë 36, aktiv 264
 • Gjevgjeli 35, aktiv 223
 • Sveti Nikole 1, aktiv 26
 • Kriva Pallankë 12, aktive 114
 • Resnjë 6, aktiv 65
 • Dibër 3, aktiv 43
 • Dellçevë 2, aktiv 184
 • Radovish 2, aktiv 23
 • Berovë 3, aktiv 32
 • Probishtip 4, aktiv 32
 • Vinicë 1, aktiv 27
 • Vallandovë 5, aktiv 32
 • Krushevë 11, aktiv 85
 • Kratovë 1, aktiv 28
 • Bogdanci 4, aktiv 51
 • Demir Hisar 3, aktiv 23
 • Makedonski Brod, aktiv 8
 • Demir Kapi 1, aktiv 40
 • Makedonska Kamenica, aktiv 3
 • Pehçevë, aktiv 4
 • Dojran, aktiv 1

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button