fbpx

Aksident i rëndë ndodhi mbrëmë në rrugën Ponikva-Koçani

Në shpëtim morën pjesë edhe zjarrfikësit, të cilët, për shkak të terrenit të pjerrët, lidhën automjetin e përmbysur me litarë në mënyrë që të mos rrëshqiste më tej.

Një person ndërroi jetë dhe dy u plagosën rëndë në një aksident të rëndë trafiku që ndodhi rreth tre orë pas mesnatës në lokalitetin e Aerodromit në Ponikva, transmeton 360stepeni.mk.

Automjeti i tipit “Volkswagen Tuareg” me targa Bullgare, i cili po lëvizte në drejtim të Koçanit, në vend që të kthehej djathtas drejt qytetit, vazhdoi drejt dhe përfundoi në humnerë të lartë disa dhjetëra metra.

“Këtë mëngjes rreth orës 3:15 kemi marrë një thirrje për ndërhyrje për të shpëtuar personat e lënduar nga aksidenti i trafikut në Aeroport, gjatë të cilit kemi nxjerrë trupin e pajetë të një vajze që vdiq në vend nga automjeti i përmbysur. Dy personat e tjerë, një djalë dhe një vajzë që pësuan lëndime të rënda, u transferuan me ambulancë në spitalin e Koçanit. Për shkak të specifikave të terrenit të pjerrët dhe mundësisë që automjeti të rrëshqasë më tej, ne u detyruam ta siguronim atë me litarë ”tha Blagoj Paunov, komandant i Njësisë së Zjarrfikësve nga Koçani.

Të tre personat në automjetin e përmbysur janë nga rajoni i Koçanit dhe kanë afërsisht të njëjtën moshë.

Skena u inspektua nga prokurori publik dhe një ekip nga Stacioni Policor i Koçanit.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button