fbpx

Lakers pësuan humbjen e dytë radhazi, u mposhtën nga Miami Heat

Los Angeles Lakers kanë pësuar edhe humbjen e dytë radhazi dhe të tretën në katër sfidat e fundit, shkruan Telegrafi.

Kampioni në fuqi i NBA është mposhtur në Staples Center nga nënkampioni Miami Heat me dy pikë diferencë 94:96.

Ishte një ndeshje jashtëzakonisht interesante, ku krejt në fund është përcaktuar fituesi.

Lakers patën rastin ta fitojnë ndeshjen me aksionin e fundit, por Alex Caruso dështoi të shënonte për tri pikë.

Kendrick Nunn ishte shënuesi më i mirë në këtë sfidë me 27 pikë, pesë kërcime e tri asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe Jimmy Butler me 24 pikë e tetë kërcime tek fituesit.

Kyle Kuzma shënoi 23 pikë te Lakers, ndërsa LeBron James e mbylli takimin me 19 pikë, nëntë kërcime e nëntë asistime, por që nuk mjaftuan për fitoren e Lakers.

Rezultatet:

Charlotte Hornets – Golden State Warriors 102:100

LA Lakers – Miami Heat 94:96

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button