fbpx

Do të mbyllen të gjitha shkollat në Shqipëri për shkak reshjeve të borës

Në gjithë Shqipërinë, nga 15 shkurti deri më 19 shkurt, do të jenë të mbyllura të gjitha objektet shkollore parauniversitare, paralajmëroi ministrja e arsimit, transmeton Portalb.mk.

“Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë vendosi të kalojë të gjitha institucionet tona të arsimit parauniversitar në skenarin e tretë të mësimit online për javën e ardhshme, nga data 15 deri në 19 shkurt 2021”, njoftoi ministrja Evis Kushi.

Ministrja theksoi që vendimi bazohet në parashikimet e IGJEUM, ku theksohet që në Shqipëri pritet një rënie e temperaturave dhe reshje të dendura bore në pjesën më të madhe të territorit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button