fbpx

“24 mijë puthje” koncert nga Filarmonia e Maqedonisë së Veriut

Në lidhje me Ditën e të dashuruarve, Filarmonia e Maqedonisë së Veriut sonte në ora 20:00 do të mbajë koncertin me titull “24 mijë puthje”, transmeton Portalb.mk.

“Titulli i koncertit është nxjerrë nga kënga “24.000 baci”, që gjithashtu do të interpretohet”, njoftojnë nga Ministria e Kulturës, duke theksuar që një nga pikat artistike do të jetë edhe një pikë baleti.

Solist i koncertit planifikohet të jetë tenori me Bllagoj Nacoski dhe vokalistja Svetllana Jovanovska.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button