fbpx

Pasi mashtruan në lojë, Call of Duty Warzone dëboi mbi 60 mijë llogari në një ditë të vetme

Call of Duty: Warzone ka dëbuar mëse 60 mijë llogari në një ditë të vetme sepse mashtruan në lojë, raporton PCW. Publikuesi Activision zbuloi se loja ka softuerin e vet të integruar kundër mashtrimeve pas kërkesës së vazhdueshme të lojtarëve.

Shumë transmetues online të lojërave kanë kritikuar Call of Duty sepse është pushtuar nga hakerët. Më shumë se 300 mijë dëbime të përhershme janë lëshuar që nga debutimi i lojës në Mars të vitit të kaluar.

Lojëra të tjera popullore si Fortnite dhe Fall Guys transferojmë kodin e tyre kundër mashtrimeve jashtë.

Vendimi erdhi pak pasi transmetuesi Vikkstar me emrin e vërtetë Vikram Singh Barn, tha se do të largohej nga Warzone për shkak të mashtrimeve. “Kjo duhet të rregullohet2 ju thoshte ai 7 milionë ndjekësve të tij. “Përndryshe ka për të qenë fundi i lojës,” vijoi më tutje.

Activision ka lajmëruar edhe masa të tjera parandaluar me përditësimin javore, raportime brenda lojës dhe verifikim me dy faktorë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button