fbpx

Ndërroi jetë nga koronavirusi shkrimtari i njërit prej filmave vizatimorë më të shikuar

Ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare shkrimtari i “Simpsons”, Marc Wilmore. Lajmin e trishtë e bëri të ditur vëllai i tij, Larry Wilmore me anë të një publikimi në rrjetet sociale, transmeton ABC.

“Vëllai im i dashur ka ndërruar jetë mbrëmë pasojë e koronavirusit. Ai ishte engjëlli më i mirë, më i ëmbli dhe njeriu më qesharak që kam njohur. Të dua vëllai im i vogël”, ka shkruar ai krahas fotos.

Kujtojmë në vitin 2008 Marc fitoi një çmim për “Eternal Moonshine of the Simpsons Mind”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button