fbpx

Dy qytetarët që luajnë rreth tre vjet bashkë, do ta përfaqësojnë Maqedoninë e Veriut në eEURO 2021

Në eEURO 2021, që organizohen nga UEFA dhe ESL, Maqedonia e Veriut do të përfaqësohet nga dyshja e Manastirit, David Garevski dhe Tashko Iliev, transmeton transmeton Portalb.mk. Ndeshjet kualifikuese do të zhvillohen më 8 shkurt në Londër.

Fituesit kanë garuar me formacioni 4-3-3, duke përfshirë në formacionin bazë: Dimitrievskin; Misliun, Zajkovin, Alioskin dhe Ristevskin; Ademin, Bardhin dhe Elmasin; Pandevin, Trajkovskin dhe Nestorovskin.

Ata theksuan se së bashku kanë luajtur afër tre vjet, duke theksuar se do të përqendrohen në përmirësimin e lojës së tyre.

Ndryshe, nga 4 janari deri më 15 janar ka qenë i hapur aplikimi për të marrë pjesë në garën ku dy fituesit sigurojnë të drejtën për të përfaqësuar vendin në garat evropiane.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button