fbpx

RMV, 63 raste të reja me Kovid-19 në vend, 6 pacientë ndërruan jetë ndërsa 573 janë shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë testuar gjithsej 677 persona për Kovid-19, nga të cilët 63 kanë rezultuar pozitiv kurse 6 pacientë kanë ndërruar jetë. Instituti për Shëndet Publik sot ka regjistruar 573 persona të shëruar nga virusi korona në vend, shkruan Portalb.mk.

6 persona kanë ndërruar jetë, të gjithë në kushte spitalore, edhe atë: dy pacientë nga Shkupi (54 dhe 79), dy nga Prilepi (85 dhe 93), një nga Kavadarci (70) dhe një pacient nga Struga (83).

Të infektuarit gjatë 24 orëve të fundit:

 • -Shkup 37
 • -Kumanovë 4
 • -Tetovë 1
 • -Gostivar 1
 • -Shtip 2
 • -Manastir 1
 • -Veles 1
 • -Ohër 2
 • -Kavadarci 5
 • -Struga 1
 • -Sveti Nikole 1
 • -Kriva Palanka 1
 • -Berovë 2
 • -Delçevë 1
 • -Probishtip 1
 • -Kratovë 1
 • -Pehçevë 1

Të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 573, edhe atë:

 • -Shkup 350
 • -Kumanovë 19
 • -Tetovë 10
 • -Prilep 36
 • -Gostivar 9
 • -Shtip 8
 • -Manastir 7
 • -Veles 17
 • -Strumicë 15
 • Kavadar 28
 • -Koçani 9
 • -Kërçovë 1
 • -Sveti Nikole 4
 • -Gjevgelija 6
 • -Negotinë 12
 • -Dibër 8
 • -Resnjë 5
 • -Kriva Palanka 1
 • -Radovish 6
 • -Probishtip 3
 • -Valandovë 3
 • -Demir Hisar 1
 • -Makedonski Brod 2
 • -Bogdanci 2
 • -Kratovë 1
 • -Krushevë 9
 • -Demir Kapija 1

Ndryshe, nga fillimi i epidemisë deri sot në vend janë realizuar gjithsej 443,277 teste për Kovid-19. Nga të cilët gjithsej 78,727 kanë rezultuar pozitiv, 2791 persona kanë ndërruar jetë ndërsa aktualisht ka 9,199 raste aktivë në vend.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button