fbpx

NBA, LeBron James udhëhoqi Lakersat drejt fitores ndaj Bucks

Me performacën e lartë të sezonit super ylli LeBron James udhëhoqi ekipin e tij Los Angeles Lakers drejt fitores ndaj Milwaukee Bucks me rezultat 113-106, transmeton Anadolu Agency (AA).

James përfudoi ndeshjen me 34 pikë ndaj Bucks.

Anthony Davis luajti me 18 pikë, nëntë kërcime dhe gjashtë asiste ndërsa Caldwell-Pope shtoi 23 pikë për Lakersat.

Për Bucks, Giannis Antetokounmpo shënoi 25 pikë dhe 12 kërcime, Jrue Holiday shtoi 22 pikë ndërsa Khris Middleton 20 pikë.

Lakers në tabelën e fitoreve dhe humbjeve për këtë sezon tani qëndron në 12-4 ndërsa Bucks 9-6.

Rezultatet në NBA:

Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers: 106-113

Utah Jazz – New Orleans Pelicans: 129-118

Golden State Warriors – New York Knicks: 104-119

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button