fbpx

RMV, 11 pacientë ndërruan jetë me KOVID-19, 400 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 2327 testime dhe prej tyre 400 kanë dalur pozitiv, 11 persona kanë ndërruar jetë, 206 janë shëruar, njofton Portalb.mk.

Në gjithë vendin ndërruan jetë 11 pacientë të infektuar me virusin korona: pesë pacientë nga Shkupi (82, 63, 75, 74 dhe 53v), një pacient nga Manastiri (66v), Strumica (70v), Kavadrci (55v), një pacient nga Struga (77v), një nga Koçani (71v) dhe një nga Pehçeva (71v).

Rastet e reja:

 • Shkup-198,
 • Kumanovë-28,
 • Tetovë-16,
 • Prilep-14,
 • Gostivar-9,
 • Shtip-8,
 • Manastir-7,
 • Veles-14,
 • Ohër-12,
 • Strumica-7,
 • Kavadarci-19,
 • Struga-7,
 • Koçani-5,
 • Kërçovë-8,
 • Gjevgjeli-1,
 • Negotinë-2,
 • Dibër-10,
 • Resnjë-4,
 • Kriva Pallanka -4,
 • Radovish-3,
 • Berova-3,
 • Dellçeva-8,
 • Probishtip-6,
 • Makedonski Brod-2,
 • Krusheva-2,
 • Makedonska Kamenica-1,
 • Demir Kapija-2

Pacientët e shëruar në 24 orët e fundit:

 • Shkup-146,
 • Kumanovë-4,
 • Tetovë-3,
 • Prilep-1,
 • Gostivar-5,
 • Shtip-2,
 • Manastir-4,
 • Veles-3,
 • Strumicë-2,
 • Kavadarci-1
 • Koçani-12,
 • Kërçovë-2,
 • Gjevgjeli-1,
 • Dibër-1,
 • Radovish-13,
 • Delçevë-1,
 • Probishtip-3,
 • Makedonska Kamenica-2.

Rastet aktive:

• Shkup 38809, aktiv 7352
• Kumanovë 5046, aktiv 479
• Tetovë 4973, aktiv 481
• Prilep 4482, aktiv 315
• Gostivar 3542, aktiv 336
• Shtip 3443, aktiv 178
• Manastir 3174, aktiv 256
• Veles 2970, aktiv 346
• Ohër 2664, aktiv 367
• Strumica 2479, aktive 389
• Kavadari 2408, aktiv 412
• Struga 2148, aktive 171
• Koçani 1702, aktiv 130
• Kërçovë 1670, aktiv 158
• Sveti Nikolla 1060, aktiv 52
• Gjevgjeli 954, aktiv 130
• Negotina 944, aktiv 175
• Dibra 724, aktive 127
• Resnjë 712, aktiv 116
• Kriva Pallanka 705, aktiv 92
• Radovish 676, aktiv 64
• Berova 567, 60 aktiv
• Dellçeva 538, aktive 155
• Probishtip 482, aktiv 33
• Vinica 476, aktiv 44
• Vallandova 325, aktiv 29
• Demir Hisar 241, aktiv 13
• Makedonski Brod 239, aktiv 17
• Bogdanci 214, aktiv 38
• Kratova 209, aktive 16
• Krushevë 192, aktiv 34
• Makedonska Kamenica 189, aktiv 47
• Demir Kapia 179, aktiv 38
• Pehçeva 175, 25 aktive
• Dojran 81, aktiv 8

Deri më tani janë realizuar 434.568 testime për Kovid-19, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 89.392, të shëruarve 73.983, të vdekurve 2.726, ndërkaq rasteve aktive 12.683.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button