fbpx

RMV, 190 raste të reja me KOVID-19, 6 ndërruan jetë, 2.009 u shëruan

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit, janë kryer 1.530 testime dhe prej tyre 190 kanë dalë pozitiv, 6 persona kanë ndërruar jetë, 2.009 janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 88.938, të shëruarve 73.601, të vdekurve 2.702, ndërkaq rasteve aktive 12.635, njofton Portalb.mk.

“6 persona ndërruan jetë, katër nga Shkupi (60, 74, 44 dhe 86-vjeç), një nga Kumanova (72-vjeç) dhe një pacient nga Gostivari (64-vjeç). Pacientët vdiqën në spital.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 71
 • Kumanovë 19
 • Prilep 12
 • Strugë 11
 • Kavadar 8
 • Negotinë 8
 • Kërçovë 8
 • Resnjë 7
 • Tetovë 6
 • Shtip 6
 • Strumicë 6
 • Veles 6
 • Ohër 5
 • Gevgjeli 4
 • Gostivar 3
 • Dibër 3
 • Dellçevë 2
 • Probishtip 2
 • Manastir 1
 • Koçan 1
 • Radovish 1

Pacientët e shëruar në 24 orët e fundit

 • Shkup 1.356
 • Tetovë 115
 • Ohër 81
 • Gostivar 71
 • Kumanovë 51
 • Kavadar 41
 • Manastir 33
 • Veles 33
 • Strugë 33
 • Strumicë 27
 • Kërçovë 22
 • Shtip 21
 • Dellçevë 17
 • Resnjë 14
 • Prilep 11
 • Makedonska Kamenica 11
 • Gjevgeli 10
 • Dibër 10
 • Vinicë 10
 • Koçan 8
 • Sveti Nikole 8
 • Kriva Pallankë 7
 • Demir Hisar 6
 • Bogdanci 2
 • Radovish 2
 • Makedonski Brod 2
 • Probishtip 2
 • Berovë 1
 • Vallandovë 1
 • Krushevë 1
 • Demir Kapija 1
 • Dojran 1

Deri më tani, janë bërë 431,712 teste për COVID-19.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button