fbpx

Interi u kualifikua, ndeshja e radhës kund Milanit

Interi pas fitores së realizuar kundër Fiorentinës, arriti të kualifikohet në gjysmëfinale, ku do të përballet me Milanin.

Me golin e dytë të Lukakos, Interi në gjysmëfinale mposhti Fiorentinën me rezultat 1-2 në çerekfinale. Në këtë xhiro, dje Milani përmes penalltive e eliminoi ekipin e Torinos.

Sonte Juventusi do të përballet me Gjenovën, që të sigurojë biletën për në çerekfinale, ku e pret fituesi i ndeshjes Sasuolo-Spal.

Ndeshja tjetër çerekfinale do të zhvillohet ndërmjet fituesit të ndeshjet Napoli-Empoli që zhvillohet sot, dhe ndeshjet Roma – Spezia. Gjithashtu në ndeshjen e katër të xhiros së çerekfinaleve, do të ndeshen fituesit i ndeshjes Atalanta-Cagliari dhe Lazio-Parma.

 

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button