fbpx

RMV, 20 pacientë ndërruan jetë, 106 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e veriut informoi se nga gjithsej 761 testime të realizuara për virusin korona gjatë 24 orëve të fundit, gjithsej 106 persona kanë rezultuar pozitiv, ndërsa betejën me virusin e kanë humbur 20 persona, ndërsa janë shëruar 603 pacientë, shkruan Portalb.mk.

Në 24 orët e fundit ndërruan jetë 20 pacientë të infektuar: 4 pacientë nga Shkupi (85, 63, 86 dhe 77v), një nga Kumanova (65v), një nga Dibra (68v), 2 pacientë nga Prilepi (75 dhe 81v), 2 nga Manastiri (84 dhe 69v), një nga Ohri (55v), një nga Kavadari (81v), 3 pacientë nga Gostivari (55, 59 dhe 67v), një nga Kriva Pallanka (82v), një nga Krusheva (49v), një nga Vallandova (64v) dhe 2 nga Negotina (66 dhe 80v).

Rastet e reja:

 • Shkup-72,
 • Kumanovë-4,
 • Shtip-2,
 • Prilep-5,
 • Tetovë-3,
 • Manastir-1,
 • Kavadari-4,
 • Gostivar-6,
 • Strumica-5,
 • Radovish-1,
 • Koçani-1,
 • Berova-1,
 • Resnja-1.

Pacientët e shëruar në 24 orët e fundit:

 • Shkupi-230,
 • Kumanova-24,
 • Dibra-5,
 • Shtip-18,
 • Prilep-51,
 • Tetova-8,
 • Struga-30,
 • Veles-20,
 • Manastiri-26,
 • Ohri-54,
 • Kavadarci-27,
 • Gostivar-14,
 • Gjevgjeli-11,
 • Strumica-8,
 • Radovish-8,
 • Koçani-10,
 • Probishtip-5,
 • Demir Hisar-2,
 • Makedonski Brod-2,
 • Pehçeva-7,
 • Berova-4,
 • Vinica-2,
 • Kratova-3,
 • Sveti Nikolla-4,
 • Kërçovë-7,
 • Resnjë-3
 • Negotina-20.

Rastet aktive:

• Shkup 36375, aktiv 10757
• Kumanovë 4775, aktiv 473
• Dibër 641, aktiv 114
• Shtip 3316, aktiv 208
• Prilep 4261, aktiv 462
• Tetovë 4788, aktiv 810
• Struga 2062, aktiv 296
• Veles 2780, aktiv 443
• Manastir 3053, aktiv 485
• Ohër 2468, aktiv 463
• Kavadari 2163, aktiv 487
• Gostivar 3402, aktiv 506
• Gjevgjeli 1177, aktiv 266
• Strumica 2326, aktive 588
• Kriva Pallanka 635, aktiv 121
• Radovish 626, aktiv 99
• Krushevë 167, aktiv 73
• Koçani 1609, aktiv 193
• Probishtip 450, aktiv 35
• Demir Hisar 237, aktiv 35
• Makedonski Brod 220, aktiv 23
• Pehçeva 156, 25 aktive
• Berovo 503, aktiv 46
• Vallandova 313, aktiv 50
• Vinica 448, 60 aktiv
• Dellçeva 671, aktiv 206
• Kratova 193, aktiv 12
• Sveti Nikolla 1043, aktiv 82
• Kërçovë 1578, aktiv 203
• Resnjë 654, aktiv 140
• Negotina 1039, aktiv 286

Në Maqedoninë e Veriut janë realizuar gjithsej 405.108  testime, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka arritur në 84.129 të infektuar, janë shëruar 63.532, 2.550 kanë vdekur ndërkaq numri i rasteve aktive është 18.047.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button